m

 Szkoła Podstawowa im. Stanisława Moniuszki w Bąkowicach

MEN       WOM      Kuratorium       WODIiP       CKE       OKE Wrocław       Gmina Świerczów       WSzPWN       WSiP       Polska

 

  Strona główna

  Aktualności

  Informacje o szkole

  Historia szkoły

  Pracownicy

  Dokumenty szkolne

  Przyjaciele szkoły

  Dla rodziców

  Dla ucznia

  Plan zajęć

  Galeria

 

     Napisz do nas

 

Rodzinne Igrzyska 

21 czerwca na Orlikach w całym kraju odbyła się wspólna akcja sportowo – rekreacyjna. Igrzyska dla rodzin były sposobem i wskazówką na spędzenie niedzielnego czasu przy wspaniałej zabawie ze sportową rywalizacją i w rodzinnej atmosferze. Orlik w Bąkowicach również włączył się do tej słusznej inicjatywy i nasze Igrzyska zgromadziły pięć rodzin (mama, tata i dziecko w wieku szkolnym). Do rywalizacji, a przede wszystkim zabawy zgłosiły się rodziny: Państwo Groblica, Państwo Klejn, Państwo Sieczka, Państwo Łukawscy i Państwo Szewczyk. Wśród konkurencji były zabawy orientacyjno – ruchowe, wyścigi rzędów, duże kręgle, rzut gumowcem na odległość, rzuty woreczkami i piłką do kosza oraz przeciąganie liny. Mimo, że klasyfikacja była na drugim planie, nikt nie chciał przegrać i rywalizacja była bardzo zacięta. W przerwach między konkurencjami była możliwość odpoczynku przy kawie i herbacie oraz przy smacznym cieście przygotowanym przez rodziców.

 

Kilka godzin śmiechu minęło bardzo szybko i przyszedł czas na podsumowanie i nagrody. Wszystkie rodziny otrzymały pamiątkowe statuetki i dyplomy, a dzieci wyróżnione zostały medalami oraz nagrodami rzeczowymi. Wszystkie nagrody zostały ufundowane przez Urząd Gminy w Świerczowie w osobie Pana Wójta Andrzeja Goławskiego, któremu dziękujemy. Dziękujemy także wolontariuszom: Pani Marioli Piwowarczyk, Jakubowi Piwowarczyk i Julii Groblicy. Podziękowania należą się przede wszystkim Rodzicom, którzy potrafili bawić się ze wraz ze swoimi pociechami. Gratuluję i zapraszam do udziału w kolejnych imprezach na Orliku.

 

Andrzej Piwowarczyk

 

wstecz